VLADA ZDK U POSJETI KAKNJU: REGIONALNE SAOBRAĆAJNICE, HITNA POMOĆ, TURIZAM…

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Premijer Nezir Pivić i ministri u Vladi ZDK danas su posjetili Kakanj. Radni sastanak sa načelnikom i šefovima općinskih službi održan je u sali Općine Kakanj.

“Posebno smo iskazali naš interes za ulaganje u sanaciju regionalnih saobraćajnica, izgradnju trotoara i kružnog toka na regionalnoj saobraćajnici koja prolazi kroz Kakanj. Iskazali smo i interes za očekivana sredstva za izgradnju hitne pomoći i porodične ambulante. Poseban interes smo pokazali za finansijsku podršku u razvoju turističkih potencijala naše općine i podršku Vlade u provođenju i implementaciji projekata u oblasti ekologije i zaštite okoliša. Obradovani smo dosadašnjom podrškom i obećanjima premijera i ministara za podršku u narednom periodu kroz druge projekte i naše zahtjeve”, rekao je načelnik Mirnes Bajtarević.

Premijer Pivić je naglasio da je cilj posjete bio sagledavanje potreba i usaglašavanje prioritetnih projekata koji će se finansirati iz budžeta kantona u ovoj i narednoj godini.

“Gotovo kompletna Vlada posjetila je danas Općinu Kakanj, koja je jedna od najrazvijenijih općina na području našeg kantona. Želim iskazati zahvalnost načelniku Bajtareviću na njegovoj ažurnosti, aktivnostima i saradnji sa ZDK, ali i s drugim nivoima vlasti, u smislu realizacije projekata od značaja za stanovnike Kaknja. Znamo da Kakanj spada među jače općine kada je u pitanju privreda”, izjavio je premijer Nezir Pivić.

Premijer je objasnio da se, između ostalog, razgovaralo i o turizmu, te izrazio zadovoljstvo što je Kakanj krenuo putem razvoja kojim ide i kanton, te što su osnovane Turistička zajednica Kantona i Turistička zajednica Općine Kakanj. Najavio je i rad na promovisanju turističkih potencijala.

“Radićemo i na realizaciji projekata koji su od infrastrukturnog značaja za Kakanj. Zacrtali smo projekte koje ćemo realizirati u budućnosti, među kojima su izrada projektne dokumentacije i izgradnja ambulante te Službe hitne pomoći”, istakao je Pivić.

Podijelite

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin